Tanalys

RestaurangAssistans åtgärder mot coronaviruset

Bästa kund,

RestaurangAssistans tar hotet som coronaviruset innebär på stort allvar. Därför gör vi allt vi kan för att skydda våra kunder och motverka riskerna för smittspridning.

RestaurangAssistans har anlitat läkaren och infektionsspecialisten Anna Holmberg, Skånes Universitetssjukhus Lund, som utgör ett stöd till vårt företag att hantera frågor om Coronaviruset.

Med hennes stöd har vi utarbetat en policy för RestaurangAssistans om Coronaviruset med vår handlingsplan och vår kund- och medarbetarpolicy. Jag bilägger detta dokument för att du ska kunna ta del av våra åtgärder mot smittspridningen.

Som framgår av vår åtgärdsplan gäller alltid följande för RestaurangAssistans personal:

Om du har några frågor om vårt arbete mot coronaviruset är du alltid välkommen att kontakta mig på telefonummer 08-12033921.

 

Med vänlig hälsning

Michaela Larsson, tf VD

RestaurangAssistans
info@restaurangassistans.se

Exit mobile version